31 Mart Mahalli idareler Seçimleri sonucunda 1 Merkez 42 Köy Muhtarının katılımıyla yeni dönem muhtarlar toplantısının ilki gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, önceki dönem ve yeni dönem İl Genel Meclisi Üyeleri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Toplantıda Kaymakamımız yeni dönem de seçilen muhtarların hepsine başarılar diledi İlçemizin köyleriyle birlikte yeni dönemde de en güzel şekilde çokça hizmet almaları noktasında el birliğiyle gayret göstereceklerini ifade etti. Gündeme yönelik çeşitli konu başlıklarında işleyiş, uyarı ve hatırlatmalarda bulundu. Sonrasında Belediye Başkanımız başta olmak üzere daire amirleri ve Muhtarlara söz verildi. Akabinde önceki dönem İl Genel Meclisi Üyeleri olan Muharrem ÖTER ve Recep BAŞDAĞ’ a İlçemiz ve Köylerimize vermiş oldukları hizmetlerden ötürü Kaymakamımız tarafından hizmet plaketi takdim edildi.
Ardından Ovacık Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Kene ve Kırım Kongo ile mücadele noktasında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sonrasında da olağan üstü gündemle toplanan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi mevcut köy muhtarları arasından 2 muhtarı Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliğine seçimini gerçekleştirdi. Yapılan seçim sonucunda Anbarözü Köyü Muhtarı Yakup AKTAŞ ve Sofuoğlu Köyü Muhtarı Mehmet BAŞ yeniden Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.
Ovacık Kaymakamlığı olarak bir kere daha hem İl Genel Meclisi Üyeliğine seçilen hem de Köylere Hizmet Götürme Birliği daimi Encümeni olan Ahmet TAM ve Halil AYDIN’ a, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliğinin Muhtar üyeliğine yeniden seçilen Yakup AKTAŞ ve Mehmet BAŞ’ a ve 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda Muhtarlığa seçilen tüm Muhtarlara hayırlı olsun dilek ve temennisinde bulunurken çalışmalarında başarılar diliyoruz.