Sayın Valimiz Kemal ÇEBER, İlçemizde çeşitli incelemelerde bulundu.  İlçemiz Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Zahid DOĞU, İlçe Belediye Başkanı Sayın Zafer KÜPLER, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Müdürleri ve Esnaflar tarafından karşılanan Sayın Valimiz daha sonra Kaymakamlık Makamında şikâyetleri ve talepleri dinledi.
 
        Sayın Valimiz makam ziyaretlerinden önce Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan sathi kaplama işinden kaynaklanan sıkıntı ve şikâyetleri dinledi. Yolda yaşanan sıkıntının Karayolları Bölge Müdürlüğümüz teknik ekipleri tarafından incelendiğini ve en kısa sürede sorunun kaynağını tespit edilerek gerekli çözümün icra edileceğini ifade etti. Ayrıca Kastamonu Bölge Müdürü Hüsamettin ÖZENDİ yaptığı açıklamalarında, “Ovacık yoluna dökülen bitüm ’de bir sıkıntı olduğunu düşünüyoruz. Acilen bir komisyon kurarak bu sorunun nedenlerini araştırıyoruz. Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz yol çalışmalarında da aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Karabük’teki asfalt plentimizin doğalgaz dönüşümü yapılıyor. Dönüşüm işlemi 1-2 gün içerisinde tamamlanacak ve kış gelmeden önce bu yolu yapmak istiyoruz” diyerek sıkıntının en kısa sürede giderileceği sözünü verdi.
 
        Sayın Valimiz ve Bölge Müdürümüz yaşanan bu sıkıntılara rağmen İlçe halkının anlayışlı ve sabırlı tutumlarından dolayı teşekkür etti. Ziyareti ardından Sayın Valimiz İlçemizden ayrıldı.