10 KASIM MESAJI
 
 
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümünü idrak ederken Atamızı ve onun silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.
 
Her geçen gün, Onun kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini kendisinin de ifadesiyle muasır medeniyetler seviyesine çıkarma yolunda, tesis etmiş olduğu ilke ve inkılâpları ışığında daha da ileriye götürme azmiyle çok çalışmamız gerektiğini anlıyoruz. Zira milletçe bugüne kadar yaşanılan sıkıntılar, atlatılan badireler verilen imtihanlar göstermektedir ki, ancak ve ancak kendine yetebilen, sanayide, üretimde, teknolojik gelişimde tam bağımsız, dosta güven düşmana korku veren bir ülke olmaktan başka bir çıkış yolumuz bulunmamaktadır. Çünkü tarihsel süreç içerisinde kader, bizlere şanlı geçmişimizden aldığımız aziz mirasla geçmişte olduğu gibi bugün de bu sorumluluğu bir kere daha sırtlamamız gerektiği, mazlumun yanında zalimin karşısında asil ve milli duruşumuzu sergilememiz gerektiği mesajını vermektedir.
 
Onun tesis ettiği Cumhuriyetle bezeli güzel vatanımızı, içinde nefes alıp hayat bulan aziz milletimizi ebediyete kadar yaşatmak bizim en büyük sorumluluğumuz ve Atalarımıza başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e olan en büyük ahdimizdir.
 
            Bu duygu ve düşüncelerle, 79. Yıldönümünde Atamızı, onun silah arkadaşlarını, devletimizin kurulmasında ve yaşatılmasında kanlarıyla ona hayat veren aziz Şehit ve Gazilerimizi hayır dualarla anıyor, manevi huzurlarında saygı ve şükranlarımızı sunuyor, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ATATÜRK ilke ve inkılâplarıyla daha nice yüzyıllar boyu yaşamasını diliyoruz.