İlçemizde Atamızı Anma programı düzenlendi.  Düzenlenen törene; İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Zahid DOĞU, İlçe Belediye Başkanı Sayın Zafer KÜPLER, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Atilla COŞGUN, İlçe Emniyet Amiri Sayın Engin AYDIN, İl Genel Meclis Üyeleri Muharrem ÖTER ve Recep BAŞDAĞ, Kurum Amirleri, Gaziler, Vatandaşlar  ve Öğrenciler  katıldı.
 
İlçemiz Hükümet Konağı önünde gerçekleşen tören Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konması akabinde  2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Sonrasında Erdal Aksu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda anma programına devam edildi. 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayıp, günün anlam ve önemini belirten konuşma, öğrencilerin şiirlerini okunması, Atatürk konulu belgeselin sunumu ve oratoryo gösterisi yapıldı.
         
Son olarak okullar arasında yapılan şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Ödül töreninin ardından anma programı sona erdi.