Ovacık Kaymakamlığı ve Karabük Ovacıklılar Derneğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Şehit Alican ÖZTÜRK Kışla Pazarı Kurumlar ve Köyler Arası Futbol Turnuvası Final müsabakasını gerçekleştirdi.
 
        İlçemiz Kışla köyüne kazandırılan Halı Sahasının açılışı yapılarak, İlçemizde devam eden turnuvanın final maçı yapıldı. Açılışımıza 23. Dönem TBMM Başkanı, 26. Dönem Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Zahid DOĞU, İl Kurum Müdürlerimiz, İlçe Kurum Müdürlerimiz, Köy Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız katıldı. Açılış törenine, Saygı Duruş’unda durulup, İstiklal Marşı okundu.  Akabinde Kaymakamımız Sayın Mehmet Zahid DOĞU teşekkür konuşmasını yaptı.
Açılış gerçekleştirildikten sonra Üçüncülük ve Final Müsabakaları oynandı.  Kıyasıya mücadele eden Şampiyonluğu Gümüşler Orman Spor göğüsledi. İkinciliği; Ova - Der Spor, Üçüncülüğü de Başboyunduruk Spor hak kazandı.
 
        Gümüşler Orman Spor’a, kupasını  adına turnuva düzenlenen Şehit Alican ÖZTÜRK’ün babası  Ali ÖZTÜRK,  Ova – Der Spor’a kupasını İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Zahid DOĞU,  Başboyunduruk Spor’a kupasını Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN takdim etti. Yapılan turnuva da Gol Kralı Faruk KOÇ ve En İyi Kaleci Onur ARSLAN'a  madalyaları takdim edildi. Ödül töreninin ardından turnuva sona erdi.
 
        Turnuva münasebetiyle katılan bütün takımlarımıza centilmence ve hoşgörü içerisindeki mücadeleleri için Kaymakamlığımız adına teşekkür eder,  kazananın Ovacık olduğu bilinciyle nice bu şekilde birleştirici ve kaynaştırıcı etkinliklerde buluşmayı temenni ederiz.