15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Kaymakamlığımız Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.
Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Zahid DOĞU, İlçe Belediye Başkanı Zafer KÜPLER, İl Genel Meclis Üyeleri Muharrem ÖTER ve Recep BAŞDAĞ, Daire Amirleri, Köy Muhtarları, İlçe Siyasi Parti Başkanları ( AKP-CHP-MHP)  Sivil Toplum Kurumları ( Karabük Ovacıklılar Derneği, Ovacık Muhtarlar Derneği, Ovacık Spor Kulübü, İlçemize Kampa Gelen Öncü Spor Kulübü) ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program Kaymakamlık ve Belediye çelenkleri sunumunun ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde Kaymakamımız Mehmet Zahid DOĞU günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı.
Tören sonunda katılımcıların oluşturduğu Demokrasi ve Milli Birlik korteji Kaymakamlık önünden yürüyüşe başlayıp, Şehitlik Bulvarı güzergâhından geçip Kent Ormanına ulaştı.
Kent Ormanında Kaymakamımızın teşekkür konuşmasından sonra Şehitlerimizin anısına İlçe Müftülük personelleri tarafından Milli Birlik Beraberlik sembolümüz olan sela okutuldu. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua okunması sonrasında verilen ikram ile program sona erdi.